Push to Kindle – Pošlete článek z webu přímo na váš Kindle

Posledních několik měsíců jsem tak trochu propadl Kindlu. Mám jej už několik let, ale u čtení jsem zatím více tíhl k papírové knize. Troufl bych si odhadnout poměr přečtených knih na Kindlu vs. papíru na 1/10.

Ani nevím, co se zlomilo. Možná moje přesvědčení, že bych měl více číst, možná fakt, že čtu více odborných knížek v angličtině, nejspíše ale změna sídla firmy, díky čemuž cestuji 2x denně 30 minut a mám mraky času na čtení.

Na Amazon Kindle obchodě totiž najdete prakticky vše a často i za velmi dobrou cenu. Je to lepší, než složitě shánět anglickou knihu u nás nebo čekat na doručení ze zahraničí – na jeden klik se mi dostane do čtečky. Stačí jen být v dosahu Wi-Fi. Navíc se netaháte s horou knížek, ale vše máte na jednom místě. Výdrž baterie nedokážu odhadnout, ale bavíme se o týdnech. Celkově dávám při čtení delšího textu přednost displeji s elektronickým inkoustem než čtení na iPadu. Přijde mi to přirozenější, pro mé oko pohodlnější a celkově velmi blízko originálu, tedy papíru.

Proto jsem začal hledat řešení, které mi umožní dlouhé články, které si chci schovat na později, odesílat namísto Reading listu v Safari přímo do Kindlu. Zjistil jsem, že existuje nástroj od Amazonu s názvem Send to Kindle. Dříve byla tato funkce dokonce součástí aplikace Kindle pro iPhone a iPad. Nevím, co se změnilo, ale Send to Kindle již v Kindle aplikaci není. Podpora pro Safari na macOS taky není, jen Chrome a Firefox. Co hůř, tato funkce moc dobře nefunguje. U většiny článků mi došel generovaný e-mail, že zaslaný odkaz nemohl být zpracován a hotovo. Začal jsem tedy hledat alternativní řešení.

Ve chvíli, kdy jsem narazil na aplikaci Push to Kindle od FiveFilters, přestal jsem hledat. Vše funguje spolehlivě a na jedničku. Přirovnal bych to k Reader View v Safari. Push to Kindle odstraní veškerý balast okolo, hlavně reklamy, a zpracuje jen samotný článek. Ten upraví do formátu pro Kindle a pošle jej na přidělený mail, který máte ke Kindlu vygenerovaný. Co víc, nejen že má aplikaci na iOS, iPadOS, ale i rozšíření pro Safari na macOS. Nyní když najdu zajímavý článek, stačí kliknout na jedno tlačítko a už se odesílá na můj Kindle.

Pokud s sebou taky denně nosíte Kindl, určitě doporučuji vyzkoušet. Obsáhlé odborné články čtu prakticky denně. Možnost je číst pohodlně s kvalitním formátováním na mé čtečce je k nezaplacení.

Pokud si posíláte knihy a další dokumenty na Kindle skrze @kindle.com e-mail a začaly vám chodit potvrzovací maily od Amazonu ke každému dokumentu, nezoufejte. Stačí, aby text před zavináčem byl zcela jiný než váš schválený osobní e-mail. Příklad uvedu můj e-mail, roman.mastalir@gmail.com a roman.mastalir@kindle.com. Takováto kombinace vyžaduje ověření kvůli novým bezpečnostním nastavením. Pokud změníte svůj @kindle.com e-mail třeba na bfmlpsvz@kindle.com, vše bude fungovat na první dobrou.

Zdroj: https://fivefilters.org/kindle-it/

Napsat komentář