Infuse Pro – nejlepší multimediální centrum pro Apple TV

Kombinací NASu od Synology a Apple TV jsem vytvořil špičkové multimediální centrum, které skvěle doplňuje můj účet na Netflixu a HBO Go.

Otevřel si hospodu, ale chodili mu tam lidi.

Takto bych asi popsal svou zkušenost se službou Disney+. Už dlouhé roky předplácím službu Netflix a nově i HBO Go. Přestože Disney+ ještě nelze aktivovat v Česku, zřídil jsem si účet přes VPN a sledoval nejnovější seriály, zejména Mandalorian. Moc dlouho mi to ale nevydrželo, protože mě za 3 dny odhalili a účet nenávratně zablokovali. Na jednu stranu to chápu, na druhou mi to přijde až extrémní přístup, jak se vypořádat s přístupy ze zahraničí.

Po několika letech poctivého sledování na Netflixu a dalších jsem se tak musel „poohlédnout jinde“. Prošlo mi rukama mnoho řešení, ale jedno z nich vyčnívá nad všemi ostatními. Zejména svou jednoduchostí a vysokou spolehlivostí. Doslova jsem našel nové využití pro svou Apple TV, na kterou se prášilo od doby, co jsem pořídil SmartTV.

Ale vše popořadě. Jak asi víte, doma mám k dispozici pouze iPad Pro. Pokud si stejně jako já potrpíte na vysokou kvalitu obrazu i zvuku, dostáváte se s „poohlédnutím jinde“ do slepé uličky. V tomto ohledu si nemůžu vynachválit můj nový NAS Synology DS218+, který pro mne dává zcela nový rozměr termínu domácí server. Ten se totiž dá bez problému ovládat skrze iPad a obsahuje aplikaci pro management stahování souborů, včetně podpory Torrentů. Velmi pohodlně můžete v grafickém rozhraní, které je podobné macOS spravovat veškerá multimédia. A to vše skrze aplikaci Safari na vašem iPadu.

Jednou z možností jak dostat multimédia na televizi je aplikace Plex. Tato známá služba funguje tak, že vezme originální obsah a v reálném čase ho převádí do formátu, který televize nebo zařízení podporuje. Výsledkem je citelná ztráta kvality, zejména v případě 4K, což při přehrávání na iPhonu nebo iPadu tolik nevadí. Na televizi s podporou 4K to ale poznáte. Co víc, musíte mít dostatečně výkonné zařízení, které originálního 4K dokáže vytvářet 4K stream v reálném čase.

Mnohem lepší cesta je aplikace Infuse Pro od společnosti Firecore. Tato aplikace se oproti Plexu instaluje na klienta, tedy Apple TV a obsahuje hardwarovou podporu prakticky všech moderních kodeků a formátů. Přehrajete tedy jakýkoliv zdrojový soubor v rozlišení 4K a kvalitě Blu-ray, aniž by se NAS nebo Apple TV zapotily. Taktéž obsahuje podporu všech síťových protokolů. Připojení k mému Synology byla tak otázka jen několika sekund. Vše funguje stabilně a spolehlivě. Nesetkal jsem se s tím, že by se přehrávání sekalo nebo přerušilo.

Aplikace Infuse je podobná streamovacím službám jako právě Netflix nebo HBO Go. Ke každému filmu nebo seriálu stáhne příslušná metadata, tedy plakát i popis. Jednotlivé epizody roztřídí do kategorií a sérií. Sám inicializuje titulky, pokud nejsou má uživatel možnost je přímo v aplikaci stáhnout ve vybraném jazyce. Skvěle také utilizuje ovládací návyky tvOS, vše působí pohodlně a přirozeně.

Zde to ale nekončí. Infuse je dostupný i pro iPhone a iPad. Filmy a seriály tak můžete sledovat prakticky ze všech zařízení, které doma máte. Infuse dokonce funguje jako standardní přehrávač, můžete si tak stáhnout multimédia přímo na iPad a sledovat např. v letadle. Vše se pak navíc synchronizuje mezi všemi zařízeními propojenými stejným iCloud účtem. Zkouknuté epizody pak jasně poznáte na první pohled.

Provozovat multimediální centrum nikdy nebylo pohodlnější. Vše funguje bez jediného kompromisu nebo nedostatku. I přesto se těším, až u nás bude oficiálně dostupný Disney+ a já budu mít přístup k celé databázi filmů a seriálů.

Patreon

Mezi členy Patreonu bude rozdáno několik voucherů ke stažení aplikace Infuse Pro zcela zdarma. Stačí podpořit Strudel $2 měsíčně a máte šanci získat jeden z kódů. Platí i pro další recenzované aplikace v budoucnu.

Roman Mastalir
Zakladatel Eventee, platformy pro virtuální i tradiční konference. ? | Příležitostný jablečný blogger. ?

Napsat komentář